Договірні взаємини можуть бути пов’язані з різного роду ризиками: на перший погляд благонадійний контрагент може виявитися не таким вже порядним, що призведе до суттєвих фінансових втрат, судових позовів і до головного болю. А виною всьому – надмірна довірливість, недозволенна в наш час.
Відкриваються і також швидко закриваються фірми-одноденки, які встигають укласти договори й, звичайно ж, не виконати свої зобов’язання.
Незважаючи на те, що держава намагається створити умови для забезпечення належних умов ведення бізнесу, які б сприяли прозорості правочинів, що укладаються, шахрайські, непорядні дії ваших контрагентів можуть позначитися не лише на фінансовому стані, а й на репутації вашої компанії.
Неблагонадійних контрагентів виказує низка ознак, але часто з огляду на відсутність досвіду чи зайву довірливість керівники компаній потрапляють у неприємні ситуації, яких можна було б уникнути, потурбуйся вони завчасно про перевірку потенційного контрагента.
Як же перевірятимемо потенційних контрагентів? По-перше, звернемо увагу на адресу реєстрації компанії. Пам’ятайте, що реєстрація за адресою так званої масової реєстрації може свідчити про фіктивний характер діяльності компанії. По-друге, слід звернути увагу, не чи розпочато процедуру банкрутства стосовно вашого потенційного контрагента. По-третє, слід перевірити дату реєстрації компанії. Погодьтеся, компанія, що існує кілька років, викликає більше довіри. По-четверте, необхідно звернути увагу на наявність реєстраційних, а також ліцензійних документів на провадження певного виду діяльності. По-п’яте, необхідно встановити статус компанії як платника податку. Цю інформацію можна дізнатися на сайті Державної фіскальної служби.
Не забудьте перевірити види діяльності ваших контрагентів згідно з КВЕД.
Корисною також буде інформація про директора компанії, про те, керівником яких фірм він є.
Не зайвим буде провести моніторинг судових рішень на предмет їх наявності стосовно ваших потенційних контрагентів. Наявність рішень, наприклад, про стягнення сум заборгованості за договорами має змусити вас замислитися про доцільність укладення договорів з такими компаніями.
Як бачимо, слід роздобути величезну кількість інформації, і часто на це просто немає часу або ресурсів.
Але ніщо не стоїть на місці, розвиваються технології, і на допомогу бізнесу приходять цілком зрозумілі й доступні способи одержання інформації. Компанія ЛІГА:ЗАКОН також не стоїть на місці й пропонує своїм абонентам інноваційний продукт – систему CONTR AGENT, покликану за лічені секунди розкрити якщо не всі, то багато необхідних секретів про вашого потенційного бізнес-партнера. Нова система дасть вам змогу постійно контролювати ваших контрагентів: а саме, направить на вашу електронну пошту всю інформацію щодо змін у статусі контрагента.
Як бачимо, контрагентів потрібно перевіряти, і для цього існують доступні й швидкі способи.