ЛІГА:ЗАКОН вдруге представила креативний комунікаційний проект LIGA:HUB 23 березня на Міжнародній будівельній виставці «INTERBUILDEXPO-2016».
У дискусійній панелі, яка відбулася в рамках LIGA:HUB, взяли участь народний депутат України Петро Сабашук, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Максим Малашкін, голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна, генеральний директор Midland Development Ukraine та експерт ВRDO Олена Шуляк, представник корпорації «Граніт» Лариса Шевчук і головний редактор видання ЮРИСТ&ЗАКОН, компанія ЛІГА:ЗАКОН, Олександр Попов.
Відповідно до заявленої сфери виставки представники влади та бізнесу цього разу вели дискусію на тему «Державна регуляція в будівельній галузі».
Голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна розповіла, що на сьогодні Державна регуляторна служба виконала більшість пунктів плану регуляції будівельної галузі, але деякі серйозні проблеми все-таки залишилися не вирішеними. Відомство покладає надії на прийняття законопроектів про житлово-комунальні послуги та про приєднання до електромереж. За словами пані Ляпіної, прийняття закону про приєднання до електромереж зробить таке приєднання швидшим і дешевшим, однак зараз проект перебуває на стадії внесення поправок.
Підприємцям також слід знати, що Державна регуляторна служба впроваджує нову методологію аналізу регуляторного впливу, яка дає можливість підрахувати, у скільки обійдеться суб’єкту господарювання та чи інша регуляторна політика. Пані Ляпіна роз’яснила, що правильне використання цього інструменту зменшить тиск на бізнес, тому бажано співпрацювати з відомством, висловлюючи свою думку та вносячи пропозиції.
Великою проблемою в будівельній галузі поки що залишається Державна архітектурно-будівельна інспекція, діяльність якої регулюється старими нормативними актами, тому незрозуміло, чи може цей орган взагалі здійснювати перевірку. За даними Державної регуляторної служби, Державна архітектурно-будівельна інспекція сьогодні є лідером за кількістю скарг. На щастя, заступник Міністра будівництва та житлово-комунального господарства Максим Малашкін запевнив, що Мінрегіон найближчим часом планує вирішити проблему зі статусом Державної архітектурно-будівельної інспекції та її повноваженнями на проведення перевірок.
Більш песимістичним баченням ситуації в будівельній сфері поділилася гендиректор Midland Development Ukraine і представник BRDO Олена Шуляк. Пані Шуляк розповіла, що в Києві відведення земельної ділянки потребує 17 контактів з посадовими особами та 55 окремих паперових документів. Уся процедура передання земельної ділянки займає 2-3 роки. На думку представника BRDO, причиною багатьох проблем у будівельній сфері є невідповідність законодавства практиці. Дуже важко залучати інвестиції, адже інвестор не розуміє технічних умов електро-, газо-, тепло-, водопостачання та їх вартість. Замовник ніколи не знає, які будуть умови розробки проектної документації, оскільки цих даних немає у вільному доступі. Критичним залишається отримання дозволу на проведення будівельних робіт – не дивно, що в рейтингу Doing Business за напрямом «Отримання дозволу на проведення будівельних робіт» Україна посіла 140 місце із 189. Тож, щоб якось вирішити наявні проблеми в будівельній галузі, офіс BRDO розробив законопроекти про впровадження комплексного інженерного підключення, а також про зміни у сфері поштових адрес, які присвоюються об’єктам будівництва.
Разом з тим, за словами пані Шуляк, потребують втручання з боку законодавця й нереально великі пайові внески на розвиток інфраструктури. У країнах Європи, до речі, такого платежу не існує. З думкою підприємців погодився народний депутат Петро Сабашук і пообіцяв лобіювати законодавчі зміни у відповідній сфері.
У рамках будівельної виставки у креативному просторі LIGA:HUB можна отримати професійні консультації юристів, бухгалтерів та HR-фахівців, ознайомитися з інноваційною хмарною розробкою для бізнесу – Платформою LIGA:ZAKON, доступною для тестування на сенсорній панелі. А в energy-зоні з Wi-Fi завжди можна не тільки підзарядити свої мобільні пристрої, а й підкріпити власні сили горнятком кави; також є зона для спілкування й переговорів із партнерами.
Усі, хто ще не відвідав креативний простір LIGA:HUB, мають таку нагоду до 26 березня! Адреса заходу: виставковий центр «КиївЕкспоПлаза», павільйон № 1, на території однойменного стенда ЛІГА:ЗАКОН (м. Київ, вул. Салютна, 2-б).